CDN

60 plus. Ciąg Dalszy Nastąpi

Bezpłatne zajęcia sportowe z wrocławskim trenerem osiedlowym już od jutra! Inauguracja przy Hali Stulecia

Bezpłatne zajęcia sportowe z wrocławskim trenerem osiedlowym już od jutra! Inauguracja przy Hali Stulecia

Od lipca do listopada 2018 roku pięciu wykwalifikowanych trenerów senioralnych w wytypowanych miejscach Wrocławia będzie prowadzić zajęcia z seniorami. Przez udział w różnorodnych sportowych zajęciach adekwatnych do wieku uczestnicy utrzymają i poprawią swoją sprawność fizyczną oraz zintegrują się z innymi seniorami.

                                                                                  źródło fot: pixabay.com

Piknikom „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodziną” towarzyszyć będą liczne atrakcje przygotowane nie tylko dla seniorów, a dla wszystkich członków rodziny. Pokazy resuscytacji krążeniowo oddechowej, spotkania z fizjoterapeutą czy analiza składu ciała to tylko niektóre z nich. Najmłodsi wrocławienie miło spędzą czas w zorganizowanych torach przeszkód czy w strefach kolorowania.

Już jutro (sobota) podczas inauguracyjnego pikniku na pergoli przy Hali Stulecia zostaną zaprezentowani profesjonalni trenerzy senioralni. Początek imprezy o godz. 14.00. W trakcie pikniku odbędą się warsztaty z wielu dyscyplin, między innymi z Nordic Walking, gry w bule, badmintona, oraz unihokeja. Będzie to też okazja do udziału w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konsultacji z fizjoterapeutą.

Organizatorami imprezy są Urząd Miejski Wrocławia, Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Hala Stulecia.

Zaplanowane atrakcje:

Warsztaty i turnieje dla seniorów.
– warsztaty z Nordic Walking prowadzone przez Trenerów Senioralnych, instruktorów Nordic Walking. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się czym różnią się kije trekkingowe od kijków Nordic Walking, poznają jak prawidłowo dobrać rozmiar kijków a także zapoznają się z prawidłową techniką chodzenia.
– warsztaty gry w boules/petanqe prowadzone przez Trenerów Senioralnych. Uczestnicy festynu, będą mogli zapoznać się z zasadami gry pochodzącej z Francji a także będą mieli możliwość rozegrania między sobą profesjonalnego meczu.
– badminton – rekreacyjne warsztaty, które sprawią, że seniorzy wrócą do czasów młodości. Trenerzy pokażą jak grać w tym wieku aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji.
Zabawy i gry rekreacyjne dla seniorów i wrocławskich rodzin, połączone z promocją zdrowego trybu życia oraz profilaktyką uzależnień.
– piramida żywienia
– rodzinne narty – narty wieloosobowe
– stanowisko warsztatowe Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
– warsztaty i turnieje w unihokeja
– wielka rodzinna gra planszowa
– rekreacyjne boiska do badmintona i ringo

– gra stołowa – piłkarzyki

– tor przeszkód w stroju sumo/piłkarski tor przeszkód

Więcej informacji na stronie www.trener-osiedlowy.pl w zakładce Trener Senioralny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *