CDN

60 plus. Ciąg Dalszy Nastąpi

Czas zweryfikował moje przyjaźnie

Czas zweryfikował moje przyjaźnie

Z wiekiem coraz bardziej cenimy nasz czas i chcemy go spędzać z ludźmi, do których mamy zaufanie i których lubimy. Dlatego często się zdarza, że weryfikujemy różne znajomości i przyjaźnie. Przyznała się do tego również Grażyna Szapołowska, aktorka, którą oglądamy i podziwiamy w wielu filmach.

– Mam coraz mniej zaufania do ludzi. Moi przyjaciele w momentach stresowych okazywali się nieprzyjaciółmi – mówi agencji Newseria Grażyna Szapołowska, aktorka.

Aktorka przyznaje, że bardzo zawiodła się na wielu osobach z bliskiego otoczenia. Jest rozczarowana ich postawą, bo kiedy najbardziej potrzebowała ich wsparcia, odwróciły się od niej. Zdaniem aktorki w środowisku artystycznym trudno o prawdziwą, szczerą przyjaźń, bo wcześniej czy później wkrada się zazdrość o popularność czy sukcesy.

– Mam kontakt ze zwierzętami, ponieważ kontakt z ludźmi okazał się dla mnie nie do końca prawdziwy. Przyjaciele okazywali się zupełnie nieprzyjaciółmi w momentach stresowych i stąd moje rozczarowanie. Dlatego zwierzęta są dla mnie bardziej wartościowe. No i rodzina, to oczywiste dla każdego. Natomiast coraz mniej mam zaufania do ludzi – dodaje gwiazda

Zdaniem aktorki wielu ludzi całkowicie pochłonęła ślepa pogoń za pieniędzmi, karierą i prestiżowymi stanowiskami.

– Nie mamy czasu na przyjaźnie. Stało się coś takiego, że nie ma czasu na przyjaźń, jest ciągła gonitwa za pieniędzmi. Ale to wynika z tego, że myśmy długo byli uciskani przez komunizm i potem, kiedy była możność zetknięcia się ze światem zachodnim, zachłysnęliśmy się nim i okazało się, że potrzebujemy pralki, lodówki, dobrego samochodu. Kiedyś żyliśmy bez tego, wolniej – tłumaczy Grażyna Szapołowska.

Aktorka podkreśla, że coraz bardziej brakuje nam uśmiechu, poczucia humoru i dystansu do siebie. Skrywamy to gdzieś głęboko w sobie i nie znajdujemy czasu na drobne przyjemności, z których powinno składać się nasze życie.

Czy też macie podobne odczucia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *