CDN

60 plus. Ciąg Dalszy Nastąpi

Światowej sławy gerontolog przyjeżdża do Polski

Światowej sławy gerontolog przyjeżdża do Polski

Światowej sławy gerontolog, profesor Lyn M. Holley, odwiedzi Wrocław. Będzie gościć w stolicy Dolnego Śląska od 15 do 17 maja w ramach programu Visiting Professors. 

 

W prowadzonych przez nią wykładach, warsztatach i seminariach (odbędą się w Instytucji Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, w Akademii Wychowania Fizycznego i na Uniwersytecie Medycznym) mogą wziąć wszyscy chętni.

Profesor Lyn M. Holley pracuje na Wydziale Gerontologii University of Nebraska at Omaha (UNO). Prowadzi zajęcia dotyczące gerontologii, ze szczególnym uwzględnieniem relacji międzypokoleniowych oraz opieki zdrowotnej nad osobami starszymi. Ma bogate doświadczenie w służbie publicznej zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Była konsultantem ONZ w Chinach, Etiopii, Kenii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Program Visiting Professors to cykl finansowanych z budżetu miejskiego (fundusz Scientiae Wratislaviensis) wizyt  wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury i biznesu  z całego świata.  Goście przyjeżdżają do Wrocławia na zaproszenie Prezydenta Wrocławia, rektorów wrocławskich uczelni i dyrektorów instytutów naukowych, a organizacji wizyt podejmują się uczelnie oraz instytuty.

Informacje na temat spotkań (w tym harmonogram wizyt) można znaleźć na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego https://wca.wroc.pl/visiting-professors oraz na profilu WCA na Facebooku https://www.facebook.com/WroclawskieCentrumAkademickie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *