CDN

60 plus. Ciąg Dalszy Nastąpi

VIVA Senior. Poznań dba o najstarszych mieszkańców

VIVA Senior. Poznań dba o najstarszych mieszkańców

Do pakietu VIVA Senior władze Poznania dołożyły pomoc kosmetyczki, która nieodpłatnie zadba o paznokcie stóp najstarszych mieszkańców. Samorząd miasta finansuje także dla seniorów m.in. drobne naprawy domowe, czy transport do lekarza.

    źródło fot. pixabay.com

Z mobilnej kosmetyczki mogą skorzystać poznaniacy, którzy ukończyli 80 lat i znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. –Pomysł na tę usługę podsunęli sami seniorzy. Okazało się, że wrastające paznokcie to dla starszych osób poważny problem. Ich chirurgiczne usuwanie jest jednym z najczęstszych zabiegów chirurgicznych w poznańskich szpitalach – powiedział wiceprezydent miasta Jędrzej Solarski.

Usługę można zamówić telefonicznie. Każdy uprawniony senior może poprosić o pomoc kosmetyczki maksymalnie raz na dwa miesiące.

Pakiet Poznań VIVA Senior jest kompleksowym zestawem usług dla starszych mieszkańców stolicy Wielkopolski. W ub. roku zainicjowano „Taksówkę dla seniora”, czyli bezpłatne usługi transportowe dla seniorów. Osoby, które skończyły 70 lat i mają trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną mogą dojechać taksówką do urzędu, lekarza-specjalisty czy na groby bliskich.

Miasto zainicjowało tez projekt dopłat do małych remontów dla seniorów, którzy mieszkają w lokalach komunalnych. Działa też „Złota rączka dla seniora”, dzięki której poznaniacy mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy przy drobnych naprawach technicznych.

Dzięki przedsięwzięciu „Książka dla seniora”, starsi poznaniacy, którzy mają kłopoty z dotarciem do biblioteki, mogą wypożyczyć książki. Raz w tygodniu za darmo dowiezie je pracownik Biblioteki Raczyńskich.

Miasto proponuje starszym poznaniakom również „Pudełko życia”, które ma ułatwić służbom medycznym dostęp do najważniejszych informacji o stanie zdrowia seniora. Uruchomiono ponadto Poznańską Złotą Kartę, która jest pakietem promocji i zniżek m.in. do kina, teatru, restauracji, kawiarni oraz w miejskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny/ PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *