CDN

60 plus. Ciąg Dalszy Nastąpi

Złota jesień w mieście Chopina

Wiedzieliście, że pierwszy zagraniczny koncert Fryderyk Chopin zagrał w w wieku 16 lat w Dusznikach-Zdroju? Młody Fryderyk przyjechał tu na kurację zdrowotną, a Duszniki nie leżały wówczas w Polsce. naszego wybitnego kompozytora.

Na pamiątkę tego wydarzenia, od ponad 70 lat w Dusznikach-Zdroju odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Zapraszamy na spacer śladami.

Wprawdzie Chopin koncertował latem, ale Duszniki są atrakcyjne o każdej porze roku.

Jesień w tym uzdrowisku to czas dla miłośników spokoju i kameralnej atmosfery. Przepiękny Park Zdrojowy z fontanną i bujną roślinnością, ubraną w kolory złota i brązu czeka na gości. Podobnie, jak liczne kawiarnie, wyjątkowe na skalę europejską Muzeum Papiernictwa czy Teatr Zdrojowy, w którym przez cały rok odbywają się liczne koncerty.

Górski klimat, zdrowotne właściwości wód i piękno przyrody zapewniają relaks, regenerację sił i kojąco wpływają na nasze samopoczucie. Goście chętnie odwiedzają Pijalnię Wód Mineralnych, korzystając z dobroczynnych zdrojów.

Duszniki to także świetna baza wypadowa do dłuższych wypraw w okoliczne góry – Bystrzyckie i Orlickie. Doskonale oznakowane szlaki nadają się zarówno na wycieczki piesze jak i rowerowe. Przygotowane trasy mają różne stopnie trudności – są odpowiednie dla osób o słabej, jak i bardzo dobrej kondycji. Szczególnie polecamy tę miejscowość miłośnikom nordic-walking. Warunki klimatyczne i terenowe są idealne dla tego typu aktywności sportowej.

Duszniki oferują bogatą bazę noclegową. Jednym z godnych polecenia obiektów jest Willa Scandia, która od niedawna zaprasza gości w odnowione wnętrza.

Willa Scandia leży w samym sercu uzdrowiskowej części Dusznik-Zdroju. To miejsce idealne na rodzinne wyjazdy, weekend z przyjaciółmi, konferencję biznesową czy jubileuszowy zjazd rodzinny lub szkolnych przyjaciół.

Do dyspozycji gości oddano pokoje 1,2 i 3-osobowe, każdy wyposażony w łazienkę z kompletem ręczników. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz dostęp do WiFi. Willa oferuje bezpłatny prywatny parking. Obiekt może pomieścić ok. 50 osób.

Jednym z ulubionych miejsc gości jest słoneczny taras, a w deszczowe dni sala bilardowa.

Można również zamówić masaż, a grupy zorganizowane mogą skorzystać z programu rożnych atrakcji, przygotowanego przez profesjonalnych organizatorów współpracujących z Willą Scandia.

Gospodarze dumni są z doskonałej domowej kuchni. Poranne śniadania w formie szwedzkiego bufetu przygotują każdego do pełnego atrakcji dnia, a obiadokolacje pozwolą na odzyskanie sił po aktywnym wypoczynku.

W obiekcie można zorganizować wieczorki taneczne, wspólne zabawy, grilla czy ognisko. Świetna obsługa podoła każdemu wyzwaniu i jak zapewniają, jedyne, co ich ogranicza, to wyobraźnia gości!

Willa Scandia zaprasza przez cały rok

ul. Chopina 6
57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 98 95, tel. kom. 790 850 033

e-mail: kontakt@dusznikinoclegi.pl

www.dusznikinoclegi.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *